Özcan Alper
Yönetmen, Yapımcı

Özcan Alper 1975’te Artvin’de doğdu. İstanbul Üniversitesi’nde 1992-1996 yılları arasında Fen Fakültesi Fizik Bölümü’nde, 1996-2003 yılları arasında da Bilim Tarihi Bölümü’nde okudu. 1996-2006 yılları arasında çeşitli filmlerde yönetmen asistanlığı yaptı. İlk filmi “Sonbahar” dünya çapında 60’tan fazla film festivalinde gösterildi ve ödüller aldı. Avrupa Film Akademisi tarafından Yılın Avrupa Keşif Ödülü’ne aday gösterildi. İkinci filmi “Gelecek Uzun Sürer” dünya galasını 36. Uluslararası Toronto Film Festivali’nde yaptı. Üçüncü filmi “Rüzgarın Hatıraları” Cannes Film Festivali Cinefoundation L’Atelier, Rotterdam Film Festivali Hubert Bals Fonu ve Busan Film Festivali Asian Film Market tarafından desteklendi. Şu anda dördüncü filmi “Akordeoncu” üzerine çalışıyor.

Hakan Savaş Mican
Yönetmen, Tiyatro Yazarı

1978’de Berlin’de doğan Hakan Savaş Mican çocukluğunu Türkiye’de geçirdikten sonra 1997 yılında Berlin’e döner ve mimarlık eğitimi aldı. Ardından Berlin Alman Film ve Televizyon Akademsisi’nde yönetmenlik okudu. Kısa filmi “Fremd.Yaban.” ile 2007’de Türkiye Almanya Film Festivali’nde En İyi Kısa Film ödülünü aldı. 2008’den bu yana tiyatro yönetmenliği de yapan Mican, 2013 yılından bu yana da Maxim Gorki Tiyatrosu kadrosunda yönetmenlik yapmaktadır.

Sophie Linnenbaum
Yönetmen

1986 yılında Nürnberg’de doğdu, psikoloji okudu ve çocuklar için tiyatro piyesleri yazmaktadır. Kısa filmleri birçok ulusal ve uluslararası festivalde gösterildi. “Meinungsaustausch” (Fikir Teatisi) ise Berlin’de prömiyerini yaptı ve Cannes 2017’de Cannes’da “Short Tiger” ödülünü aldı. Kısa Filmi “Pix” ile 2017’de Alman Kısa Film Ödülü’ne layık görüldü. Ekim 2013’ten bu yana Babelsberg Film Üniversitesi’nde yönetmenlik eğitimi alıyor.

Hande Ataizi
Oyuncu

1973 yılında Bursa’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Profesyonel oyunculuğa Kenter Tiyatrosunda başlayıp 3 yıl devam etmiştir. Ardından özel TV kanallarında dizilerde rol almıştır. Sinemaya 1996 yılında oynadığı “Mum Kokulu Kadınlar” filmiyle başlamış, bu filmdeki rolüyle Antalya Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü almıştır.