Biryareke Zor / Zor bir Karar

TR 2017, 91'' dak., OmdU

Yönetmen: Ender Özkahraman

Eylem, Hakkari'de bir kilim atölyesinde çalışan genç bir kadındır. Biriktirdiği paralarla yapmak istediği ilk şey de, çok çirkin olduğunu düşündüğü burnunu düzeltecek bir estetik operasyona girmektir. Ancak paraya ihtiyaç duyan, babasıyla kavgalı ağabeyi ve sevmediği biriyle zorla evlendirilmek üzere olan çok yakın bir arkadaşı gibi çevresindeki başka insanların da acil yardıma ihtiyacı vardır. Eylem, zor bir karar vermek durumunda kalacaktır. İnternette herhangi bir gösterimin tüm biletlerinin satılmış olduğunu görürseniz, bu sadece internet ortamında satılan biletlerin tükenmiş olduğu anlamına gelir. Festival gişesinde her zaman bilet bulabilirsiniz.

Oyuncular: Şükran Aktı, Feyyaz Duman, Kemal Seven, Engin Emre Değer, Rugeş Kırıcı

Gösterim:
13.03.2018 18:15 Filmhaus Kino
Bilet satışları için
14.03.2018 20:30 Filmhaus Kino
Bilet satışları için

Das deutsche Kind

Alman Çocuk
DE 2017, 89'' dak., OmeU

Yönetmen: Umut Dağ

İmam olmak üzere olan Cem, eşi Sehra ve kızları Hanna ile Hannover’de yaşamaktadır. Alman kültürü ailenin gündelik hayatının bir parçası olduğu gibi Türk kültürünü de yaşar, ikisinin arasında ayrım yapmazlar. Ancak Alman bir arkadaşları trajik bir şekilde ölünce, vasiyetine uyarak, kızını yanlarına alır ve hiç beklemedikleri önyargılarla karşılaşırlar. Velayetini almak için çocuğun büyükanne ve büyükbabası ile mücadele eder, inanç, aile ve vatan gibi değerler hakkında tartışmak zorunda bırakılırlar. İnternette herhangi bir gösterimin tüm biletlerinin satılmış olduğunu görürseniz, bu sadece internet ortamında satılan biletlerin tükenmiş olduğu anlamına gelir. Festival gişesinde her zaman bilet bulabilirsiniz.

Oyuncular: Murathan Muslu, Neshe Demir, Katrin Sass, Petra Schmidt-Schaller

Gösterim:
13.03.2018 18:15 KommKino
Bilet satışları için
16.03.2018 18:00 KommKino
Bilet satışları için

Die Familie

Aile
DE/PL 2017, 90'' dak., OmeU

Yönetmen: Constanze Knoche

16 yaşındaki İsabell kendisini tek başına büyüten annesi Jule’nin hayatını zor kılar. Kendisiyle yüzleşmesi için bir köyde terapi seminerleri düzenleyen Einar ve Meret çiftinin yanına gönderir. İsabell grup terapisine sadece pasif olarak katılma kararı alsa da, grubun girdiği ‘biz’ duygusundan kaçamaz. Özellikle karizmatik Einar ile gittikçe daha iyi anlaşmaya başlar. Kendisinden yaşça oldukça büyük Einar üzerindeki etkisini de farkeder. Ancak birgün katılımcılardan biri kaybolur... İnternette herhangi bir gösterimin tüm biletlerinin satılmış olduğunu görürseniz, bu sadece internet ortamında satılan biletlerin tükenmiş olduğu anlamına gelir. Festival gişesinde her zaman bilet bulabilirsiniz.

Oyuncular: Godehard Giese, Stephanie Amarell, Karin Hanczewski, Claudia Geissler

Gösterim:
12.03.2018 18:15 KommKino
Bilet satışları için
15.03.2018 20:30 Filmhaus Kino
Bilet satışları için

İşe Yarar Bir Şey

TR 2017, 107'' dak., OmdU

Yönetmen: Pelin Esmer

Leyla gibi biri neden lise arkadaşlarıyla buluşma yemeğine gider ki? Yirmi beş yıldır hiçbir lise yemeğine gitmemiş… Üstelik 16 saat süren bir tren yolculuğuyla! Hemşirelik son sınıf öğrencisi Canan, o niye trende? Gönlünde oyuncu olmak varken hemşire adayı olarak hiç istemediği bir iş görüşmesine gidiyor. Peki Yavuz? Bir pencerenin önünde, seyyar satıcıları, faytonları, sokaktaki insanları izliyor bütün gün. Canan’ı bekliyor, belki de Leyla’yı, belki de bir gece treninde yolları kesişen cellat ile şairi. İnternette herhangi bir gösterimin tüm biletlerinin satılmış olduğunu görürseniz, bu sadece internet ortamında satılan biletlerin tükenmiş olduğu anlamına gelir. Festival gişesinde her zaman bilet bulabilirsiniz.

Oyuncular: Başak Köklükaya, Öykü Karayel, Yiğit Özşener, Ayşenil Şamlıoğlu, Berfu Öngören

Gösterim:
14.03.2018 21:00 Festsaal
Bilet satışları için
16.03.2018 20:30 Filmhaus Kino
Bilet satışları için

LOMO – The Language of many others

Bir Çoğunun Dili
DE 2017, 101'' dak., OmeU

Yönetmen: Julia Langhof

Karl’ın mükemmel bir ailesi vardır. Ancak kız kardeşi azimle lise son sınavlarına hazırlanırken, Karl’ın geleceğe dair bir planı yoktur. En çok sevdiği şey, blogu “The Language of Many Others”a yazı yazmaktır. Karl yeni sınıf arkadaşı Doro’ya aşık olunca hayatına nihayet özel birşeyin girdiğine inanır. Ancak Doro kendisiyle oynamaktan öte gitmez. Umutsuzluk sonunda Karl’ın tüm hayatını belirler ve takipçilerinin hayatını şekillendirmesine izin verir, çünkü artık hiçbir şeyin anlamı kalmamıştır. İnternette herhangi bir gösterimin tüm biletlerinin satılmış olduğunu görürseniz, bu sadece internet ortamında satılan biletlerin tükenmiş olduğu anlamına gelir. Festival gişesinde her zaman bilet bulabilirsiniz.

Oyuncular: Jonas Dassler, Eva Nürnberg, Peter Jordan, Marie-Lou Sellem

Gösterim:
12.03.2018 20:15 KommKino
Bilet satışları için
15.03.2018 18:15 Filmhaus Kino
Bilet satışları için

Paranın Kokusu

TR 2018, 96'' dak., OmdU

Yönetmen: Ahmet Boyacıoğlu

Mehmet Ankara’nın varoş bir mahallesinde yaşar ve geçimini taksicilikle sağlar. Arkadaşlarına taksisinde taşıdığı yolcuların hikâyelerini anlatınca, taksiye kamera yerleştirmeye ve kayıt yapmaya karar verirler. Ankara’ya ‘zamparalık’ etmek için gelen bir işadamını yakaladıklarında, durumdan faydalanır, işadamına şantaj yapmaya karar verirler. Hayatlarında hiç bu kadar para görmemiş olan Mehmet ve arkadaşları parayı mahallede ihtiyaç sahiplerine dağıtır. Ancak Mehmet’in taksisine mafya-derin devlet ilişkisi olan bir yolcu bir dosya unutunca, işler karışır. İnternette herhangi bir gösterimin tüm biletlerinin satılmış olduğunu görürseniz, bu sadece internet ortamında satılan biletlerin tükenmiş olduğu anlamına gelir. Festival gişesinde her zaman bilet bulabilirsiniz.

Oyuncular: Şevval Sam, Murat Kılıç, Erkan Can, Emrah Kolukısa, Rıza Sönmez

Gösterim:
14.03.2018 18:15 Festsaal
Bilet satışları için
16.03.2018 20:30 KommKino
Bilet satışları için

Rüya

TR 2016, 106'' dak., OmdU

Yönetmen: Derviş Zaim

Sine, amcası Rüstem Bey’in mimarlık ofisinde çalışan genç, akıllı bir mimardır. Aslında bir enstalasyon-performans sanatçısı olmak amacındadır ama sanat galerilerine yaptığı proje başvuruları reddedilir. Bu hayal kırıklığı sonrası Sine’nin hayatı yavaş yavaş sanat galerisi için gerçekleştirmeyi arzuladığı performanslardan birine dönüşmeye başlar. İnternette herhangi bir gösterimin tüm biletlerinin satılmış olduğunu görürseniz, bu sadece internet ortamında satılan biletlerin tükenmiş olduğu anlamına gelir. Festival gişesinde her zaman bilet bulabilirsiniz.

Oyuncular: Gizem Akman, Gizem Erdem, Ebru Helvacıoğlu, Dilşad Bozyiğit, Mehmet Ali Nuroğlu, İbrahim Selim

Gösterim:
12.03.2018 18:15 Filmhaus Kino
Bilet satışları için
16.03.2018 18:00 Filmhaus Kino
Bilet satışları için

Transit

DE 2018, 100'' dak., OmeU

Yönetmen: Christian Petzold

Genç Alman Georg Paris’te gözaltına alınmaktan son anda kurtulur. Güney Fransa’ya kaçarken yolda bulduğu, ve ölü bir yazara ait olan kimliği üzerine alır. Marsilya’da yazarın eşi Marie ile tanışır. Marie kocasının öldüğünden bihaber, dönüşünü bekler. Çiftin aslında yeni bir başlangıç için Marsilya’dan Güney Amerika’ya göç etme planları vardı. Christian Petzold, Anna Seghers’in 1942’de geçen aynı adlı romandan yola çıkarak, hikâyeyi günümüze taşırken, göç olgusuna farklı bir açıdan bakıyor. İnternette herhangi bir gösterimin tüm biletlerinin satılmış olduğunu görürseniz, bu sadece internet ortamında satılan biletlerin tükenmiş olduğu anlamına gelir. Festival gişesinde her zaman bilet bulabilirsiniz.

Oyuncular: Franz Rogowski, Paula Beer, Lilien Batman, Barbara Auer, Maryam Zaree

Gösterim:
14.03.2018 18:00 Filmhaus Kino
Bilet satışları için
15.03.2018 18:00 Festsaal
Bilet satışları için

Yol Ayrımı

TR 2017, 150'' dak., OmdU

Yönetmen: Yavuz Turgul

Mazhar, hayatını babasından devraldığı teskstil imparatorluğunu büyütmeye adamıştır. Bunun için de agresif ve acımasız yöntemler izlemekten çekinmez. Fakat Mazhar'ın geçirdiği trafik kazası birçok şeyi değiştirir. Kaza Mazhar'ın hayata yeniden tutunmasını sağlar. Belki böylece geçmişten bugüne fark etmeden taşıdığı ağır yükten de kurtulabilecektir. Karşılaştığı yol ayrımında, ailesi önünde bir engel olarak beklemektedir. Mazhar Kozanlı, yaptığı tercihin bedelini ödemek ya da pes etmekle karşı karşıya kalacaktır. İnternette herhangi bir gösterimin tüm biletlerinin satılmış olduğunu görürseniz, bu sadece internet ortamında satılan biletlerin tükenmiş olduğu anlamına gelir. Festival gişesinde her zaman bilet bulabilirsiniz.

Oyuncular: Şener Şen, Nihal Yalçın, Rutkaz Aziz, Mert Fırat, Tilbe Saran

Gösterim:
13.03.2018 20:30 KommKino
Bilet satışları için
15.03.2018 20:15 Festsaal
Bilet satışları için

Zwei im falschen Film

Senaryo Hatası
De 2017, 107'' dak., OmeU

Yönetmen: Laura Lackmann

Hans ve ismi aslında farklı olan, ama erkek arkdaşı tarafından Heinz lakabıyla çağırılan kız arkadaşı sekiz yıldır bilrliktedirler. İlişkileri rutin haline gelmiştir: her akşam evde oturup, video oyunlarıyla zaman geçirirler. Yıl dönümlerinde bir değişiklik yapıp sinemaya gittiklerinde bir aşk filminin bile aralarında romantizm yaratamadığını farkederler. Çift, romantik idealler listesi oluşturur, bunları teker teker gerçekleştirmeye karar verir... İnternette herhangi bir gösterimin tüm biletlerinin satılmış olduğunu görürseniz, bu sadece internet ortamında satılan biletlerin tükenmiş olduğu anlamına gelir. Festival gişesinde her zaman bilet bulabilirsiniz.

Oyuncular: Laura Tonke, Marc Hosemann, David Bredin, Christine Schorn, Rolf Becker

Gösterim:
14.03.2018 18:15 KommKino
Bilet satışları için
15.03.2018 20:30 KommKino
Bilet satışları için