Abluka

TR 2015, 119'' dak., OmdU

Yönetmen: Emin Alper

İstanbul büyük bir siyasal karmaşa içindedir, polis ise önlemlerini her geçen gün arttırmaktadır. Emniyette yüksek bir mevkide olan Hamza, 20 yıl hapis yattıktan sonra, şartlı tahliye olan Kadir’e bir iş bulmasında yardımcı olur. Kadir bir çöp toplayıcısı gibi çalışarak muhbirlik yapmaya başlar. Kardeşi Ahmet ise belediyede sokak köpeklerinin itlafından sorumlu birimde çalışmaktadır. Ahmet, Kadir’in yakın bir abi-kardeş ilişkisi kurmak için çabalarını karşılıksız bırakır. Ahmet’in mesafeli tutumu, Kadir’i çeşitli komplo teorileri üretmeye yöneltir.

Oyuncular: Mehmet Özgür, Berkay Ateş, Tülin Özen, Müfit Kayacan, Ozan Akbaba

Gösterim:
11.03.2018 12:00 KommKino
Bilet satışları için
13.03.2018 20:30 Festsaal

Aus dem Nichts

Paramparça
DE 2017, 105'' dak., OmeU

Yönetmen: Fatih Akın

Katja kocasi Nuri ve oğlu Rocco’yu terörist bir saldırıda kaybeder. Yasına sıkıca sarılan genç kadın acısını uyuşturucuyla dindirmeye çalışır. Polis Neonazi çift Edda ve André Möller’i tutuklayınca Katja yeniden umutlanır. Ancak hakkını aradığı mahkeme, zanlılardan yana tavır koyunca bütün gücüyle sarıldığı yası yavaş yavaş öfkeye dönmeye başlar. Hayatına dair her şeyi yaşadığı kayıpla birlikte arkasında bırakan Katja, kendi adaletini sağlamak üzere yollara düşer. İnternette herhangi bir gösterimin tüm biletlerinin satılmış olduğunu görürseniz, bu sadece internet ortamında satılan biletlerin tükenmiş olduğu anlamına gelir. Festival gişesinde her zaman bilet bulabilirsiniz.

Oyuncular: Diane Kruger, Denis Moschitto, Johannes Krisch, Samia Chancrin, Numan Acar, als Gast Ulrich Tukur

Gösterim:
11.03.2018 18:00 Filmhaus Kino
Bilet satışları için
17.03.2018 20:30 Filmhaus Kino
Bilet satışları için

Das deutsche Kind

Alman Çocuk
DE 2017, 89'' dak., OmeU

Yönetmen: Umut Dağ

İmam olmak üzere olan Cem, eşi Sehra ve kızları Hanna ile Hannover’de yaşamaktadır. Alman kültürü ailenin gündelik hayatının bir parçası olduğu gibi Türk kültürünü de yaşar, ikisinin arasında ayrım yapmazlar. Ancak Alman bir arkadaşları trajik bir şekilde ölünce, vasiyetine uyarak, kızını yanlarına alır ve hiç beklemedikleri önyargılarla karşılaşırlar. Velayetini almak için çocuğun büyükanne ve büyükbabası ile mücadele eder, inanç, aile ve vatan gibi değerler hakkında tartışmak zorunda bırakılırlar. İnternette herhangi bir gösterimin tüm biletlerinin satılmış olduğunu görürseniz, bu sadece internet ortamında satılan biletlerin tükenmiş olduğu anlamına gelir. Festival gişesinde her zaman bilet bulabilirsiniz.

Oyuncular: Murathan Muslu, Neshe Demir, Katrin Sass, Petra Schmidt-Schaller

Gösterim:
13.03.2018 18:15 KommKino
Bilet satışları için
16.03.2018 18:00 KommKino
Bilet satışları için

Die Legende vom Hässlichen König

Çirkin Kral Efsanesi
DE/AUT 2017, 122'' dak., OmdU

Yönetmen: Hüseyin Tabak

Yılmaz Hoca’nın özel hayatını araştırdıktan sonra, kendisinin gerçekten bir efsane olduğunu anladım. Çünkü özel ilişkileri, annesine, babasına, kız kardeşi Leyla’ya, çocuklarına o kadar insani ki, o kadar sevgi dolu ki… Ama bir yandan da kendini Çirkin Kral diye o zamanki dergilere, gazetelere bir marka gibi, her gün koyabiliyordu. Bu çok zor bir şey, çünkü asıl iç dünyası çok sade. Bizim ve amcamların evinde hep Yılmaz Güney’in bir fotoğrafı asılı olurdu. Çocukken anlamazdık, ölmüş bir amca zannerderdik onu. Ve düşünün, aradan 30 yıldan fazla geçmiş, halen onun filmlerini izledikten sonra “ben sinemacı olacağım” diyen gençler var. O kadar insanın hayat çizgisini değiştirdi ki… Bunu ancak efsaneleşmiş birisi yapabilir. Hüseyin Tabak, Yönetmen Yılmaz Güney’in Paris te yaşayan Kızı Elif Pütün Güney’in de katılımı ile.. İnternette herhangi bir gösterimin tüm biletlerinin satılmış olduğunu görürseniz, bu sadece internet ortamında satılan biletlerin tükenmiş olduğu anlamına gelir. Festival gişesinde her zaman bilet bulabilirsiniz.

Oyuncular: Yılmaz Güney, Michael Haneke, Costa-Gavras, Tahir Yüksel, Gilles Jacob, Donat Keusch, Jack Lang, Elif Güney Pütün, Ahmet Zirek, Tarık Akan

Gösterim:
12.03.2018 19:00 Festsaal
Bilet satışları için
17.03.2018 17:30 KommKino
Bilet satışları için

Ionela

DE 2017, 9'58' dak., OmeU

Yönetmen: Christoph Lacmanski

Iana seks işçiliğine zorlanan genç kızlara yardım etmektedir. Ionela'yı kaçırmak için tek bir şansı vardır. Film, uzun yıllardır bir kadın sığınma evini işleten Iana Matei'in biografisinden esinlenmiştir. Nürnberg Premiere

Gösterim:
16.03.2018 19:00 Festsaal
Bilet satışları için